Beyzam.Org Bay Bayan Mobil Sohbet


Seviyeli arkadaşlık siteleri olarak sizlere yep yeni bir ortamda kaliteli ve güzel bir eğlence sayfası üzerinden sizlere yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı oluyoruz. Türkiye’nin en iyi arkadaşlık siteleri üzerine açmış olduğumuz kaliteli beyzam sohbet sayfamıza sizler de Google üzerinden üyeliksiz ve ücretsiz bir şekilde sitemize giriş yapabilirsiniz.
Play Store App Store

Erkeklerden Beklentiler kadin gozunden|Beyzam Sohbet kanallari

“Erkek ol” ifadesini her zaman duymuşsunuzdur. Fakat erkeklik nedir ve erkek olmak ne anlama gelir? Aradığınız cevapları bulmak için okumaya devam edin.

Erkeklik gerçekten ne anlama geliyor?

Genellikle erkekliğin güçlü olmak ve hiçbir duyguya sahip olmamak anlamına geldiğini düşünürüz. Ancak bu, erkekliğin gerçekte ne olduğu gerçeğiyle kesinlikle hiçbir ilgisi olmayan toplumun öne sürdüğü kavramdır. Aslında buna toksik erkeklik diyoruz.

Sen insansın ve duyguların olmalı. Kadınların bir erkekte aradığı özellik, duygularını hissedebilmesi ve bunları göstererek ya da ifade ederek yılmamasıdır. Toplum ayrıca erkeklerin tartışmaları ve yumruklu kavgaları sevdiğini varsayar, ancak bu modası geçmiş bir kavramdır.

Erkekliğin ne olduğunu ciddi olarak soruyorsanız, bu bir çatışmayı çözmek için bir yumruk kavgası üzerinden iletişimi kullanmakla ilgilidir. Erkeksi olduğunu düşündüğünüz şey, gerçekte olduğu gibi olmayabilir. Sonuçta, erkeksi olmak için sadece bu arkaik konsepte takılıp kalman gerektiğini kim söyledi?

Yani, tüm bu karşıt düşüncelerle, erkekliğin bir tanımı yok gibi görünüyor. Ama işte burada yanılıyorsunuz. Günün sonunda, kadınların içinde güçlü olan erkekliğin ne olduğuna dair tutarlı bir inanç var. *hayır, sakal bırakmana gerek yok!*

Öz farkındalık

Bu muhtemelen bir erkekteki en önemli özelliktir: öz farkındalık. Hepimizin kusurları ve kötü günleri var, ancak davranışınızın ve başkalarını nasıl etkilediğinin farkında olmak, sağlıklı erkekliğin büyük bir özelliğidir.

Pislikler diğer insanlara ne yaptıkları umurumda değil ama bir erkek aslında diğer insanların duygularını dikkate alan kişidir.

Başka bir deyişle, iyi bir insan gibi davranır. Yani erkekliğin ne olduğunu merak ediyorsanız, duygularınızın ve davranışlarınızın farkında olmaktır. Yaptığın her eylemin bir sonucu olduğunu biliyorsun. İyi ya da kötü, tamamen size kalmış.

Proaktif

Gerçek bir adam her gün kanepede uzanıp kız arkadaşının ona çay kahve getirmesini beklemez. Bunun yerine, ayağa kalkar ve hareket eder. Hayatıyla ilgili bir şeyler yapmak ister, anların tadını çıkarmak ve işleri halletmek ister. Bu, oturup bir çay kahve içmekten acizsiniz anlamına gelmez.

Ama başkaları sizin için işi yaparken hayatınızın boşa gitmesine izin vermiyorsunuz. Erkeksi olmak, sorumlu olmak ve eğlenmek arasındaki dengeyi bildiğiniz anlamına gelir. Bunun senin hayatın olduğunu gayet iyi biliyorsun ve nasıl olmasını istediğinden sen sorumlusun. Ne de olsa bir kanepe patatesi olarak kalırsan hedeflerine ulaşamayacaksın.

İlişkinin ortaklık olduğunu anlar

Birçok erkek, erkek olmak için bir ilişkide kontrolün sizde olması ve baskın olmanız gerektiğini düşünür. Hangisi yanlış. Bir ilişki, ortaklık içinde olan iki kişi hakkındadır. Her ikisinin de iyi ve kötü nitelikleri vardır. Ama birbirinizi destekliyorsunuz ve birlikte çalışmak için güçlü yönlerinizi kullanıyorsunuz.

Baskın bir kişiliğe sahip olmak, muhtemelen erkekliğin çok doğru olmayan en büyük yanılgısıdır. Peki erkeklik nedir? Onları her zaman kontrol etmek yerine ortak olmaktır. Bu eve pastırmayı getiren adamla ilgili değil, bu bir ekip işi. Gerçek bir adam bunu görür ve bu ortaklığı her iki kişiye de fayda sağlamak için kullanır.

Kelimeleri yumruk yerine kullanır

Birçok erkeğin gerçek erkekliği göstermenin, kimsenin sizi ezmesine izin vermemekle ilgili olduğunu hissettiğini biliyoruz. Bazen bu doğru olabilir çünkü kimse kendini güçsüz hissetmekten hoşlanmaz.

Ancak, bazı insanlar bunu yapmanın tek yolunun fiziksel olarak savaşmak olduğunu düşünüyor. Ve bu doğru değil. Her şey yumruk yumruğa kavgada çözülemez ve çözebilseniz bile her zaman mantıklı olan şey bu değildir.

Kendinizi korumak için savaşmak zorunda kalacağınız bir konuma yerleştirildiğiniz zamanlar olacaktır, ancak akıllıysanız, çoğunlukla herhangi bir senaryodan kendinize, sevdiğiniz birine ve hatta herhangi birine zarar vermeden konuşabilirsiniz. seninle savaşmak isteyen diğer kişi. Bu gerçek bir adam. Erkeksi bir erkek, şiddete başvurmak zorunda kalmayan, ancak kendisini ve sevdiklerini zor bir durumdan kurtarmak için alternatif bir yol izlemesini bilen kişidir. Unutmayın, şiddet her zaman çözüm değildir.

Kendine değer verir

Bir adam kendini sever. Elbette hepimiz kendimizi sevmeyi öğrenmeliyiz ama şimdilik erkeklere ve erkekliğe odaklanıyoruz. Kendine bakmak “kadınsı” değil. Sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak ve sevdiğiniz şeyleri yapmak “kadınsı” değildir.

Bilgiye ve güvene sahip olduğunuzda ve bunu kendinize uygun şekilde ilgilenmek için kullandığınızda, erkek olmak budur. Gerçek bir erkekseniz, kendinize bakmanın önemini anlıyorsunuz çünkü günün sonunda kimse sizinle ilgilenmiyor. Kendi başınasın, bu yüzden kendine zaman ve enerji harcasan iyi olur. Ne de olsa, aynısını kendin için yapamıyorsan, insanlar sana nasıl yatırım yapacak?

O bağımsız

Hepimiz belli bir yaşa kadar insanlara bağımlıyız. Bundan sonra, kendi bağımsızlığımızı geliştirmenin ve kendimizle güvende olmanın zamanı geldi. Gerçek bir erkeğin yaptığı budur. Erkekliğin ne olduğunu merak ediyorsanız, büyük ölçüde bağımsız ve özgüven sahibi olmak demektir.

Bir erkek kendi kendine yetmeyi ve kendi geçimini sağlamayı öğrenmek ister. Ancak bu, başkalarına asla ihtiyaç duymadığı veya zaman zaman başkalarına bağımlı olduğu anlamına gelmez. Ve zamanı geldiğinde başkalarının yardımına ihtiyaç duymadan kendi ayakları üzerinde durmasını bilir. Erkek olmanın bir parçası, bağımsızlığa sahip olmak demektir.

Dediğinde oradadır

Erkeklik gerçekten nedir? Eh, her şey ne kadar dürüst olduğu ve sözlerine ne kadar güvendiği ile ilgili. Ve gerçek bir erkek, güvenebileceğiniz biridir. Sizi bu gece arayacaklarını söylerlerse ararlar. Duvarlarınızı boyamanıza yardım edeceklerini söylerlerse, ortaya çıkarlar. Ne olursa olsun. Gerçek bir erkeğin sözü meşedir.

Yani erkeklik nedir diye soruyorsanız, sözlerinizden yola çıkıyor. Sözlerinizi eylemlerinizle eşleştirin. Henüz büyümemiş insanlar tarafından boş sözler söylenir. “Erkeklik” geliştirmeye çalışıyorsan, bu kolay, sadece yapacağını söylediğin şeyi yap.

Ne istediğine odaklanır

Oğlan her yerde olan kişidir. Kendini bir yerden bir yere koşarken buluyor. Bu kötü bir şey değil çünkü herkes hayatında bu aşamadan geçer. Ancak, bir erkek farklıdır. Erkek olmak, hedeflere ve hırslara sahip olmayı ve oraya nasıl gidileceğini bilmeyi gerektirir.

Hayatta ne istediklerini biliyorlar ve neyin zaman kaybı olduğunu biliyorlar. Bir adam ne istediğini bilir ve hedeflerine ulaşmak için bir şeyler yapması gerektiğini anlar. Yani bu sadece bir hayat yaşamak ya da var olmak değil, onun hedeflerine odaklanmakla ilgili.

Kim oldukları konusunda güvendeler

Erkek olmak, insanların düşündüğü kadar karmaşık değildir. Bu, kim olduğunuzu, kusurlarınızı ve her şeyi sevmek ve kabul etmekle ilgilidir. Kendinden eminsen, erkek olmanın tanımı budur. Ana akım erkeklik size sakala ihtiyacınız olduğunu ve bir BMW kullanmanız gerektiğini söyler ama bunun bununla hiçbir ilgisi yoktur. Kim olduğunuz ve değerlerinizle güvende olun – bu nihai erkekliktir.

Erkekliğin ne olduğunu merak ediyorsanız, güvensizliğe yer yok. Erkeklik, kim olduğunuzu kabul etmek ve onunla rahat olmak ile başlar.

Erkek olmanın pislik olmak anlamına gelmediğini bilir

Bazı adamların kafası biraz karışık. Kadınların fırlama heriflerden hoşlandığını düşünüyorlar ve bazılarının sevdiğine şüphe yok ama çoğu sevmiyor. Kadınlar, erkeklere test yapar ve bazen onlardan gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığınızı anlamak için oyun oynarlar, ancak onları tekrar oynamak için bir pislik olmanıza gerek yok, sadece sınırlarınızın nerede olduğunu biliyorsunuz ve gerektiğinde hayır deyin.

Bu bir pislik olmak değil. Ama erkek olmak için pislik olmanız gerektiğini düşünen arkadaşlar, yanılıyorsunuz. Pislik olmak seni erkek yapmaz, pislik yapar.

Nasıl lider olunacağını biliyor

Erkeklik asla tekil bir kavram olarak tanımlanmamalı ama erkeklerin bildiği bir şey varsa o da iddialı liderlik becerileridir. Bir erkek olarak, bir grup insanı veya bir ekibi doğru yola ve kararlara nasıl yönlendireceğinizi bilmelisiniz.

Lider olmak, sadece bir takımı kontrol etmekten farklıdır. İlki nasıl ilham vereceğini ve motive edeceğini biliyor ve ikincisi sadece insanları belirli bir yola doğru zorluyor. Erkek olmak, ilham verici ve iddialı bir lider olmaktır. Hem eylemleriniz hem de sözleriniz aracılığıyla bir lider olarak güçlü ve dikkate değer bir etki yaratmak istiyorsunuz.

Karar verme yeteneğine sahiptir

Erkeklik nedir diye merak ediyorsanız, karar verebilmektir. Lider olmakla ilgili yukarıdaki işarete benzer şekilde, bir tavır alabilmeniz ve bu konuda karamsar olmamanız gerekir. Ne istediğini ve hangi yöne gideceğini açıkça bilmeyen bir erkekte erkeksi hiçbir şey yoktur.

Çok kararsız ve aynı zamanda dürtüsel bir insansanız, daha erkeksi olmak istiyorsanız bu kişilik özellikleri üzerinde çalışmanız gerekir. Karar vermek, erkek olmanın temel özelliklerinden biridir.

O esnektir

Toplumun tamamı konu erkek olduğunda duygulara kesinlikle yer olmadığını varsayar, ancak bu doğru olmaktan çok uzaktır. Erkeklik nedir diye merak ediyorsanız, dayanıklı ve kararlı olmaktır. En zor zamanlardan sonra tekrar ayağa kalkmayı bilmektir.

Hayat seni defalarca yere serdiğinde, ayağa kalkıp gücünü ve cesaretini kanıtlama yeteneğine sahip olmaktır. Seni erkek yapan şey, önüne çıkan her türlü fırtınaya dayanabilme yeteneğindir, bu yüzden onu kucakla!

Altın kalbini gösterme yeteneğine sahip

Ah evet, duygularla ilgili başka bir yön. Erkekler ne zamandan beri duygularını göstermekte zayıf kaldı? Erkeksi olarak algılanmak istiyorsanız, kalbinizi göstermekten korkmayın. 7/24 savunmasız olmanız gerektiğini söylemiyoruz, ancak daha erkeksi olmak için soğuk kalpli bir eşek olmanıza gerek olmadığını söylüyoruz.

Tek göreceğiniz şey koca bir pislik! Yani duygularınızı kapatmanıza ve daha erkeksi olmak için kaba davranmanıza gerek yok.. Tam tersi… Gerçek erkekler duygularını göstermekten korkmazlar çünkü bu çok cesaret ister.

Güçlü bir bütünlük duygusuna sahiptir

Dürüstlük, dürüst olmanın ve güçlü ahlaki ilkelere sahip olmanın niteliğidir. Bir şeye inandığınızda, onu savunursunuz. Değerleriniz, ahlakınız ve ilkeleriniz söz konusu olduğunda, başkalarının görüş ve onaylarından etkilenmezsiniz.

O koruyucu

Erkekliğin özelliklerinden biri koruyuculuktur. Erkeksi olduğunuzda, bir hayvan çalıdan atlarsa, kendinizi kurtarmak için önünüzdeki başka birini zorlamazsınız. Bir erkek olarak, değer verdiğiniz insanlara içgüdüsel olarak kolunuzu saracak ve belirsiz bir yerde onları koruyacaksınız.

Elbette bu, dişinin koruyucu olmadığı anlamına gelmez. Ancak içimizdeki dişil enerji, besleyici bir bakış açısıyla koruyucuyken, eril enerji, kendinizi tehlikeye atmak anlamına gelse bile sevdiklerinizi tehlikeden korumakla ilgilidir.

O güvenilir

Erkeklik nedir diye merak ediyorsanız, sözüne sadık biri olup olmadığınızı kendinize sormalısınız. Bir söz verirsen, tutar mısın? Erkeksi bir insanın güçlü bir ahlaki pusulası vardır ve birine söz verdiğinde sözünü tutmak için ellerinden geleni yapar.

Çevrenizdeki insanlar sizin adil ve dürüst olduğunuzu ve inanabilecekleri ve güvenebilecekleri biri olduğunu düşünüyorsa, bu güçlü bir erkeklik özelliğidir. Kararsız olmayın ve bir söz verdiğinizde, hayatınızdaki insanların, gerçekten başka seçeneğiniz olmadığı sürece, sözlerinizi asla geri almayacağınızı anlamalarına izin verin.

Erkeklik cinsiyet rollerine takıntılı değildir

Bu büyük bir şey. Ve bir erkeğin erkeksi olup olmadığını anlamanın en kolay yolu!
Erkeksi olan gerçek bir erkek asla cinsiyet rollerini ayırmaz veya bir şeyi yapamayacağını söylemez çünkü bu bir erkeğin işi değildir. Yemek ve temizlik? Erkeksi bir erkek, evdeki sorumluluğunu paylaşmak için bunu seve seve yapacaktır. Ya da bu konuyla ilgili başka bir şey, bebek bezi değiştirmek, market alışverişi yapmak veya kızını dans kursuna götürmek gibi.

Eril bir erkek asla eril ve dişil rolleri ayırmaz. Bunu yapan erkekler sadece “erkeklik” bahanesini bencilce sorumluluklardan kaçmak ve başkalarına yük olmak için kullananlardır.

Erkekliğine güveniyor

Erkekler pembe giyemez mi? Gülmek ve gülümsemek kız gibi mi? Gerçek bir erkek, ayakkabılarını düzeltirken bir kadının çantasını asla tutmaz mı? Civciv filmlerini izleyemiyor ya da film izlerken ağlayamıyor mu? Bu kuralları hangi “gerçek” adam buldu?

Bir erkek kendi erkeklik fikrini toksik klişelere dayanarak tanımladığında, bu hiç erkeksi olmadığının açık bir işaretidir ve erkeklik fikrinin tamamı, erkekler için “geleneksel olmayan” olarak gördüğü bir şeyi yapmak gibi basit ve kırılgan bir eyleme dayanır. .

Öte yandan, erkekliğin ne olduğunu anlayan gerçek bir erkek, erkekliğiyle tamamen rahattır ve aptal klişelerin kendisini tanımlamasına asla izin vermez. Erkeklik geniş bir kavramdır ve tek bir tanım olmamalıdır.

Ama günün sonunda, erkek olmak istiyorsan, salak ya da pislik olmaya gerek olmadığını anlamalısın. Ayrıca, öyleymiş gibi davranmak için asla duygularını kapatmana gerek yok.

Hala erkekliğin neyle ilgili olduğunu merak ediyor musun? Kim olduğunuzu kabul edin, ilkeli ve dürüst bir adam olmayı öğrenin ve bununla erkeksi bir erkek olmak için doğru yönde ilk birkaç ama çok önemli adımı atabilirsiniz. Sevgiyle kalın..

 

 

 

 

 Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir